• Egyesületünk ebben az évben is több szakmai programot szervez. Kérjük, ha lehetősége van, támogassa adója 1%-ával egyesületünk működését, köszönjük. Részletekért kattintson!
  • A fizioterápia a természetes gyógymódok összességét jelenti, a természet energiáit (kémiai, mechanikai, elektromos, mágneses) használja fel gyógyításra.
  • A magyarországi fürdők közül harmadikként a harkányi fürdőt szeretnénk bemutatni a honlapunkat olvasóknak.
  • Negyedikként a mezőkövesdi Zsóry Gyógy- és Strandfürdő jellegzetes „illatú” kénes termálvízét mutatjuk be.
  • Jobb gyógyulási és túlélési esélyei vannak a rendszeresen mozgó, egészséges testsúllyal élő prosztatarákos férfiaknak.
  • Illúzió vagy valóság? Varázsoljon 3D TENS útmutatót! Az izom- és idegingerlő berendezések felhasználóinak és a technológiai újdonságok iránt érdeklődőknek szeretnénk kedveskedni Kerekes Márton munkájával: a TENSEL névre hallgató alkalmazással.

Visszerekkel az ülőmunka is fájdalmas - mit tehetünk?

Készült: 2014. március 14. péntek

A legtöbb ember manapság ülőmunkára van ítélve, ami különböző egészségügyi gondokat von maga után. Ilyen többek között a visszértágulat is, ami kezdetben inkább csak esztétikailag zavarja az embert, ám egy idő után fájdalmassá is válik.

visszér megelőzése visszér megelőzése

Kezdetben nem okoz panaszt


Sokan, amikor megjelennek a lábaikon a kitüremkedő visszerek, nem tesznek semmit, gondolván, hogy ami nem fáj, azzal nem kell mit kezdeni. Sajnos ez a hozzáállás azonban az idő folyamán megbosszulhatja magát, ugyanis kezeletlen esetben viszonylag rövid időn belül megnehezíti az ember mindennapjait.

Eleinte csupán annyi gondot okoz, hogy a nap végére úgynevezett nehézláb érzés jelentkezik, és jól esik felpolcolni őket. Később ezt felváltja egy erősebb fájdalom, feszülő érzés, ami akár már napközben is felléphet, főleg hosszabb ülés során, így az irodában akár a munkavégzést is megnehezítheti, hiszen a furcsa érzés és a trombózistól való rettegés elterelheti a figyelmet az aznapi dolgokról. Ez főleg a nyári időszakra igaz, viszont akinek már előrehaladottabb állapotban vannak a visszerei, azok akár még a téli hónapokban is panaszkodhatnak a végtagjaikra. De vajon mit lehet tenni, hogy csökkenjen, vagy végérvényesen megszűnjön a fájdalom?

Kompressziós kezeléstől a műtétig


Bár a patikákban be lehet szerezni hűsítő visszérkrémeket, azonban ezek csak ideig-óráig nyújtanak – ha nyújtanak- némi enyhülést. Éppen ezért már a visszerek megjelenése idején érdemes szakembert felkeresni, aki az erek állapotát pontosan felmérve tanácsot tud adni a lehetséges kezelésekről.

„Van, hogy elég a kompressziós kezelés, amit el lehet végezni vagy gyógyharisnyával, vagy rugalmas pólyával, azonban ha ez nem elég, akkor ajánlott a visszérműtétet számításba venni. Segítségével akár végérvényesen megszabadulhat a kidudorodó erektől és a fájdalomtól egyaránt, ráadásul így megelőzheti az olyan szövődmények kialakulását, mint a lábszárfekély, a tágult visszerek gyulladása, illetve a következményes mélyvénás trombózis " - mondja dr. Nyiredy Géza, a Trombózisközpont érsebész főorvosa.

További tippek a visszerek okozta fájdalom ellen


Bár önmagukban nem okoznak tartós javulást, azonban a kezelést kiegészítheti az alábbi praktikákkal, melyek segítségével lassíthatja az erek állapotának romlását:
  • hideg-meleg lábzuhany
  • amikor csak tudja, polcolja fel a lábait
  • végezzen értornát
  • adja le a súlyfeleslegét

Forrás: www.ma.hu

KAPCSOLÓDÓ OLDALAK

Segít a sport visszerek ellen? – válaszol a visszérszakértő: Fussunk, kerékpározzunk, ússzunk – tanácsolta orvos szakértőnk, akit ezúttal arról kérdeztek, hatásos-e az edzés a visszerek megelőzésében.  A teljes cikk >>

A 6 leghatékonyabb természetes szer visszér ellen:
  Örökölheted a hajlamot, de életmódoddal is előidézheted a vénák gyengeségéből fakadó betegséget. Nemcsak esztétikai problémákat okoznak a kékes, kidülledő erek, de egy idő után a környező szöveteket is roncsolhatják az elégtelen oxigénszállítás miatt. A teljes cikk >>