• Egyesületünk ebben az évben is több szakmai programot szervez. Kérjük, ha lehetősége van, támogassa adója 1%-ával egyesületünk működését, köszönjük. Részletekért kattintson!
  • A fizioterápia a természetes gyógymódok összességét jelenti, a természet energiáit (kémiai, mechanikai, elektromos, mágneses) használja fel gyógyításra.
  • A magyarországi fürdők közül harmadikként a harkányi fürdőt szeretnénk bemutatni a honlapunkat olvasóknak.
  • Negyedikként a mezőkövesdi Zsóry Gyógy- és Strandfürdő jellegzetes „illatú” kénes termálvízét mutatjuk be.
  • Jobb gyógyulási és túlélési esélyei vannak a rendszeresen mozgó, egészséges testsúllyal élő prosztatarákos férfiaknak.
  • Illúzió vagy valóság? Varázsoljon 3D TENS útmutatót! Az izom- és idegingerlő berendezések felhasználóinak és a technológiai újdonságok iránt érdeklődőknek szeretnénk kedveskedni Kerekes Márton munkájával: a TENSEL névre hallgató alkalmazással.

A FISZE fennállásának 10 éves jubileumát ünnepeljük 2013-ban!

Készült: 2013. július 25. csütörtök Módosítás: 2014. szeptember 09. kedd

A Fizioterápiás Szakdolgozók Egyesülete (FISZE) fennállásának 10 éves jubileumát ünnepeljük 2013-ban. Ezt a jeles évfordulót, egy szakmai tanulmányút keretén belül tesszük emlékezetessé 2013. szeptember 26-28-án Zakopane Krakow-i kirándulással.
 
A FISZE fennállásának 10 éves jubileumát ünnepeljük 2013-ban!
 
2013. szeptember 6.

Köszönjük a jelentkezéseket, de sajnos már nincs lehetőségünk többet elfogadni, a tanulmányút helyei beteltek.
FISZE 10 ÉVES JUBILEUMA

Részletes program


Indulás:
2013. szeptember 26-án 9.00 – Miskolc, Tiszai pályaudvar

1. nap

13:00 - körül

Érkezés Zakopaneba
13:30 Zakopanei idegenvezetés ( kb. 3,5 órás)

Siklóval a Gubałówka hegyre, a Tátra panorámájának megcsodálása, majd séta a bazárban a Butorowy dombra. Leereszkedés libegővel. A Koscieliska utca, tátrai faházak, és az óváros megtekintése, kiemelten az ótemplom és az ó temető megnézésével, befejezés a sajtpiacon.

Fisze Zakopane 10 éves jubileumi kirándulás

17:30-19:00

Szabadprogram Zakopaneban
19:00 Indulás a szálláshelyre Willa Pod Orlem, Zakopane centrumától busszal kb. 10-15 perc

Fisze Zakopane 10 éves jubileumi kirándulás

A szállás elfoglalása után vacsora kb. 20.00-kor a szálláshelyen.

2. nap

7:00

Reggeli (svédasztalos) a szálláshelyen 
8:00 Indulás Krakkóba
10:00 Érkezés
10:00 Város nézés Krakkóban, idegenvezetéssel
13:30 Ebédszünet, szabadprogram
14:15 Indulás Wieliczkába
14:45 Érkezés
15:00 A sóbánya megtekintése idegenvezetéssel
17:30 Visszaindulás Zakopaneba
19:30 Érkezés
20:00 Vacsora, ünnepi program a szálláshelyen

Fisze Zakopane 10 éves jubileumi kirándulás

KRAKKÓI PROGRAM:
Flórián kapu - Rynek Główny, azaz a híres krakkói főtér, ahol a Posztócsarnok, a Mária-templom is áll - Collegium Maius udvara - a királyi út - Wawel, a királyi vár, kiemelten a Katedrális megtekintésével.

Időtartam: kb. 3,5-4 óra
  • Belépő (fakultatív) a Katedrálisba: 11 pln/fő vagy 6 pln/fő*
  • Belépő (fakultatív) a Mária templomba: 10 pln/fő vagy 5 pln/fő*
  • Fülhallgató kölcsönzési díj (fakultatív) a Katedrálisban: 1,50 pln/fő**
* A belépés fakultatív ezeken a helyeken. Az első a teljesárú jegy, a második a kedvezményes, melyre gyermekek, iskolások, felsőoktatási hallgatók, tanárok és nyugdíjasok jogosultak. (Néha kérhetnek igazolványt is a jogosultság igazolására!) A Katedrálisban az árak csak idegenvezetővel rendelkező csoportok esetében érvényesek.

** A fülhallgató kölcsönzése nem minden esetben kötelező, de mivel a katedrálisban szűk helyek vannak, és mégiscsak egy templom, ezért nagyobb csoportok esetében a katedrális és az idegenvezető is kérheti ezek használatát.
Fisze Zakopane 10 éves jubileumi kirándulás

WIELICZKAI PROGRAM:
A bányát csak helyi, képzett bányász-idegenvezető társaságában lehet meglátogatni*. A hagyományos turisztikai útvonal kb. 2-2,5 órás időtartamú, a sóbánya felső három emeletét érinti és számos csodaszép sóból készült szobor, kápolna mellett a bányászat történetét és sok egyéb érdekességet bemutat.
  • Belépőjegyek (fakultatív): 45 pln/felnőtt, 31 pln/kedvezményes**
*A sóbánya szabályzata szerint 35 fő feletti csoportok esetében kell egy kísérő bányász-idegenvezető is, aki nem beszél, de a sor végén kíséri a csoportot.

**Kedvezményes jegyet 4 és 25 év közötti gyermekek és egyetemisták vehetnek igénybe. 14 év felett csak érvényes lengyel-, vagy nemzetközi diákigazolvánnyal. Nyugdíjasoknak nem jár kedvezmény. A bánya látogatása 4 éves kor alatt (szülői felügyelettel) ingyenes.

3. nap

Nowy Targ, Dunajec:
 

7:00

Reggeli, szállás elhagyása
8:00 Indulás Nowy Targba
8:30 Érkezés, majd szabadprogram a helyi piacon
11:30 Indulás Nedecbe
12:00 Nedec megtekintése
13:30 Indulás a tutajozáshoz
14:00 Tutajra szállás
16:15 Kikötés Szczawnicában

Ezután útrakelünk Sromowce Wyznébe, ahol a Dunajec folyón tutajra szállhatunk (kb. 14.00-kor, a tutaj indulásától függően). A folyó gyönyörű hasadékvölgyet képez, melynek meredek, sziklás és szaggatott hegyoldalai festői tájképi részletekben bővelkednek. 15 km hosszú utat teszünk meg, majd Szczawnicába érkezünk 2-3 óra múlva.

Fisze Zakopane 10 éves jubileumi kirándulás

Jegyárak (fakultatív):

FELNŐTT:

49 zł
KEDVEZMÉNYES: 22,50 zł - 1-7 éves kor között
24,50 zł - 7-10 éves kor között
1 éves korig ingyenes!
(A złoty jelenlegi árfolyama: 1Zl=73 Ft)

17:00

Indulás haza
22:00 - 22:30 kb. Miskolcra érkezés

Letölthető dokumentumok


Program:
Jelentkezési lap:

Bővebb információ:
Almási Barnabásné tel.: 06/70/977-6824-es telefonszámon, vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen.

A programunkra várunk minden érdeklődőt, utazni vágyót szeretettel, s a résztvevőknek kívánunk jókedvű és kellemes utazást, melyet a szervezők meglepetésekkel tarkítva tesznek izgalmassabbá. (Pné D. Piroska, elnök)

Budapest, 2013.08.07.

Üdvözlettel: a Vezetőség