• Egyesületünk ebben az évben is több szakmai programot szervez. Kérjük, ha lehetősége van, támogassa adója 1%-ával egyesületünk működését, köszönjük. Részletekért kattintson!
 • A fizioterápia a természetes gyógymódok összességét jelenti, a természet energiáit (kémiai, mechanikai, elektromos, mágneses) használja fel gyógyításra.
 • A magyarországi fürdők közül harmadikként a harkányi fürdőt szeretnénk bemutatni a honlapunkat olvasóknak.
 • Negyedikként a mezőkövesdi Zsóry Gyógy- és Strandfürdő jellegzetes „illatú” kénes termálvízét mutatjuk be.
 • Jobb gyógyulási és túlélési esélyei vannak a rendszeresen mozgó, egészséges testsúllyal élő prosztatarákos férfiaknak.
 • Illúzió vagy valóság? Varázsoljon 3D TENS útmutatót! Az izom- és idegingerlő berendezések felhasználóinak és a technológiai újdonságok iránt érdeklődőknek szeretnénk kedveskedni Kerekes Márton munkájával: a TENSEL névre hallgató alkalmazással.

Tanfolyamok 2014. II. félév, Vadaskert Alapítvány

Készült: 2014. szeptember 05. péntek Módosítás: 2014. október 03. péntek

Ezúton szeretnénk figyelmükbe ajánlani a Vadaskert Alapítvány által megrendezésre kerülő továbbképzéseket. Képzéseink célja, hogy hozzájáruljunk az egészségügyi, az oktatásügyi és a szociális területen dolgozó szakemberek tudásszintjének folyamatos bővítéséhez, megismertessük és átadjuk a Vadaskert Kórházban is használt hatékony és korszerű szakmai ismereteket, módszereket, anyagokat.

 
Vadaskert Alapítvány logó
VADASKERT ALAPÍTVÁNY a Gyermekek Lelki Egészségéért (1021 Budapest, Lipótmezei út 1-5.)
 

Kedves Kollégák és Érdeklődők!

Tanfolyamaink többségét a Semmelweis Egyetem akkreditálta.
Pszichiátriai kórképek: Elméleti és gyakorlati ismeretek c. tanfolyamunk akkreditációja folyamatban van, e tanfolyamnál az akkreditáló szerv: Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI)
A tanfolyamok elvégzéséről minden résztvevő részére igazolást állítunk ki!

Jelentkezés módja: a kitöltött jelentkezési lap elküldése

 • a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre, vagy
 • a 06-1-392-14-36-os faxszámra, vagy
 • online jelentkezés honlapunkon: www.vadaskertalapitvany.hu
Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a tanfolyamokon korlátozott számú résztvevőt tudunk csak fogadni, ezért a jelentkezések sorrendjében biztosítjuk a helyeket.
 
Érdeklődni:
 • a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen Kisné Ricsóy Mártánál, vagy
 • az Alapítványi Irodában a 06-1-392-1437 telefonszámon
Szállás: a képzés idejére korlátozott számban tudunk helyszíni szállást biztosítani, díja bruttó: 4.500 Ft/fő/éj.
 
Részletes ismertető, program és jelentkezési lap, további információk elérhetők a honlapunkon
Akkreditált tanfolyamok: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=174&Itemid=276&lang=hu

Annak érdekében, hogy képzéseink között könnyebben megtalálhassák az Önöknek leginkább tetszőt, az alábbi felsorolásban áttekinthetik az általunk kínált továbbképzéseket.

Mindenkit szeretettel várunk a tanfolyamokra!

VADASKERT ALAPÍTVÁNY a Gyermekek Lelki Egészségéért
TANFOLYAMOK 2014. II. félév 


Pszichiátriai kórképek: Elméleti és gyakorlati ismeretek 

 • Időpont: októbertől júniusig, havi 1 alk. (kivéve október, amikor 2 alk.), péntek koradélután 13-16 óráig
 • Részvételi díj: 20.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: A képzés célja pszichés tünetekkel küzdő személyekkel foglalkozó szakemberek számára elméleti és a mindennapokban hasznosítható praktikus ismeretek átadása.
 • Akkreditáció folyamatban! Akkreditáló szerv: Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI)
 • Kiknek ajánljuk:
  • Tanfolyamunkat elsősorban azoknak a nővéreknek, ápolóknak, foglalkoztatóknak hirdetjük meg, akik pszichiátriai osztályon dolgoznak.
  • A képzést azon egészségügyben, illetve az egészségügyön kívül, pedagógiai vagy szociális területen dolgozó szakembereknek is ajánljuk, akik pszichés tünetekkel küzdő személyekkel a napi munkájuk során találkoznak, és tevékenységüket szélesebb szakmai alapokra szeretnék helyezni.
  • A tanfolyamra pedagógiai vagy szociális területen dolgozó szakembereket, illetve hallgatókat is várunk. Számukra a tanfolyam akkreditációs pontként nem számolható el, de a tanfolyam elvégzéséről minden résztvevő részére igazolást állítunk ki!
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=285&Itemid=276&lang=hu

Simonton tréning - daganatos betegek pszichoterápiája

 • Időpont: 2014.09. 12-13.,19-20. (két hétvége, péntek-szombati napok)
 • Részvételi díj: 30.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: Tréningcsoport, kiegészítve a korszerű onkológiai ismeretekkel és a kognitív pszichológia elméleti és gyakorlati tapasztalataival.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 2. gyermekpszichiátria | 3. igazságügyi klinikai pszichológia | 4. klinikai szakpszichológus | 5. neuropszichológia | 6. orvosi rehabilitáció | 7. psychiátria | 8. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 9. pszichotherápia | 10. rehabilitáció
 • Kreditpont és kódszám: 50 kreditpont, SE-TK/2014.II/00067
 • Kiknek ajánljuk még: A képzésre minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=277&Itemid=276&lang=hu

Az élménypedagógiától az élményterápiáig - 1. modul (Bevezetés, elméleti alapok)

 • Időpont: 2014.10.03-04-05.
 • Részvételi díj: 38.000 Ft (kedvezmény esetén 28.000 Ft), a tanfolyam díja a programhoz tartozó segédanyagot is tartalmazza
 • Rövid tájékoztató: Gyakorlatorientált! Indoor és outdoor jellegű sajátélmény. Ajánljuk csapatépítés, hatékony kommunikáció elősegítése, egyéni és társas kompetenciák fejlesztése, motiválás céljából mindenkinek, aki gyerek és serdülő csoportokkal foglakozik. Sok ötlet, gyakorlat mellett a résztvevők sajátélménnyel is gazdagodnak. Az ötletes, élmény alapú feladatok során láthatóvá válik, hogy 1-1 egyszerű játékos feladat hogyan vezethet önismereti tapasztalathoz.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 2. gyermekpszichiátria | 3. klinikai szakpszichológus | 4. orvosi psychológia | 5. orvosi rehabilitáció | 6. orvosi rehabilitáció (csecsemő és gyermekgyógyászat) | 7. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 8. psychiátria | 9. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 10. pszichotherápia
 •  Kreditpont és kódszám: 40 kreditpont, SE-TK/2014.II/00176
 • Kiknek ajánljuk: A képzést ajánljuk orvosok, pedagógusok, fejlesztőpedagógusok, pszichopedagógusok, pszichológusok, szociális segítő szakemberek, gyógypedagógusok, ifjúsági munkások, művelődésszervezők, mentálhigiénés szakemberek, lelkigondozók számára, valamint végzős egyetemi és főiskolai hallgatókat, illetve minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=274&Itemid=276&lang=hu

Az autizmus, autizmus-spektrumzavarok felismerése, terápiás, kognitív viselkedésterápiás és pszicho-edukatív megközelítése a szülők és társ-szakmák együttműködésével

 • Időpont: 2014.10. 10-11.
 • Részvételi díj: 30.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: Tanfolyamunkon a gyermekekkel foglalkozó szakembereknek mutatjuk be a modern diagnosztikus szemlélet megközelítési szempontrendszerét és áttekintjük a tudományosan megalapozott terápiás módszerek lényeges aspektusait. A képzés az elméleti szemináriumok mellett gyakorlati és konzultációs lehetőséget is tartalmaz.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 2. gyermekpszichiátria | 3. igazságügyi klinikai pszichológia | 4. klinikai szakpszichológus | 5. neurológia | 6. neuropszichológia | 7. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 8. psychiátria | 9. pszichotherápia | 10. rehabilitáció
 • Kreditpont és kódszám: 30 kreditpont, SE-TK/2014.II/00203
 • Kiknek ajánljuk: A képzésre egyéb szak- és általános orvosokat, szakpszichológusokat, pszichológusokat, pedagógusokat, fejlesztőpedagógusokat, pszichopedagógusokat, iskolapszichológusokat, gyermek-és ifjúságvédelmi felelősöket, szociális szakembereket, egészségügyi szakdolgozókat, mentálhigiénés szakembereket, valamint utolsó éves egyetemi és főiskolai hallgatókat, illetve minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=269&Itemid=276&lang=hu

Óvodás és kisiskolás korú gyermekek kortárs közösségben tapasztalható magatartásproblémáinak hatékony megoldási stratégiái

 • Időpont: 2014.10.17.
 • Részvételi díj: 12.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: Külföldön is nagy sikerrel adaptált viselkedésrendezéses programok elméleti és gyakorlati ismeretanyagának bemutatása. A gyakorlati szemlélethez filmvetítés is kapcsolódik, mely a technikák alkalmazásának elmélyítését segíti elő.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. csecsemő-gyermekgyógyászat | 2. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 3. gyermekpszichiátria | 4. iskolaegészségt., ifjúságvéd. | 5. klinikai szakpszichológus | 6. neuropszichológia | 7. orvosi psychológia | 8. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 9. psychiátria | 10. pszichotherápia | 11. rehabilitáció
 • Kreditpont és kódszám: 16 kreditpont, SE-TK/2014.II/00236
 • Kiknek ajánljuk még: A képzést azoknak a szakembereknek ajánljuk, akik az érintett korosztállyal és problémákkal napi munkájuk során találkoznak, illetve ismereteiket bővíteni szeretnék. Nagy hangsúlyt fektetünk a mindennapokban gyakran előforduló esetek, nehézségek megbeszélésére.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=272&Itemid=276&lang=hu

A hiperaktivitás-figyelemzavar viselkedésterápiája

 • Időpont: 2014.11.07.
 • Részvételi díj: 16.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: A képzésen a viselkedésterápia főbb területeit járjuk körbe, részletes betekintést adva a kórházunkban már több éve sikeresen működő viselkedésterápiás csoportok felépítésébe, Viselkedésterápiás program eszközökkel, szülőtréning. Gyakorlatorientált, videódemonstráció.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. csecsemő-gyermekgyógyászat | 2. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 3. gyermekpszichiátria | 4. klinikai szakpszichológus | 5. neuropszichológia | 6. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 7. psychiátria | 8. pszichotherápia | 9. rehabilitáció
 • Kreditpont és kódszám: 16 kreditpont, SE-TK/2014.II/00287
 • Kiknek ajánljuk még: A képzésre pszichológusokat, pedagógusokat, fejlesztőpedagógusokat, pszichopedagógusokat, szociális szakembereket, végzős egyetemi és főiskolai hallgatókat, valamint minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=268&Itemid=276&lang=hu

Önismereti csoport vezetése serdülők részére -módszertan és elmélet

 • Időpont: 2014.11.14-15.
 • Részvételi díj: 32.000 Ft, mely a tanfolyami segédanyagot is tartalmazza CD formátumban
 • Rövid tájékoztató: Hatékony csapatépítés módszerei, serdülőknek tartott önismereti csoportok megtervezése, levezetése. A résztvevők betekintést nyerhetnek az alkalmazott módszerekbe, technikákba, feladatokba és játékokba.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. addiktológia | 2. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 3. gyermekpszichiátria | 4. igazságügyi klinikai pszichológia | 5. igazságügyi pszihiátria | 6. klinikai szakpszichológus | 7. neuropszichológia | 8. orvosi psychológia | 9. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 10. psychiátria | 11. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 12. pszichotherápia
 • Kreditpont és kódszám: 30 kreditpont, SE-TK/2014.II/00309
 • Kiknek ajánljuk még: A képzésre pszichológusokat, pedagógusokat, fejlesztőpedagógusokat, pszichopedagógusokat, szociális szakembereket, végzős egyetemi és főiskolai hallgatókat, valamint minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=271&Itemid=276&lang=hu

A mesterséges megtermékenyítéstől a szülés utáni depresszióig. A szülészet pszichológiai-pszichiátriai problémái és terápiás eszköztára

 • Időpont: 2014.11.21.
 • Részvételi díj: - orvosoknak, pszichológusoknak: 19.000 Ft - szakdolgozóknak, érdeklődőknek: 17.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: Háttérben álló tényezők, elméleti megközelítések, új terápiás technikák, megközelítések.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 2. gyermekpszichiátria | 3. igazságügyi klinikai pszichológia | 4. klinikai szakpszichológus | 5. neuropszichológia | 6. orvosi psychológia | 7. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 8. psychiátria | 9. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 10. pszichotherápia | 11. rehabilitáció | 12. szülészet-nőgyógyászat
 • Kreditpont és kódszám: 16 kreditpont, SE-TK/2014.II/00340
 • Kiknek ajánljuk még: A képzésre más területekről szakorvosokat, általános orvosokat, egészségügyi szakdolgozókat, szociális szakembereket, pszichológusokat, pedagógusokat, végzős egyetemi és főiskolai hallgatókat, illetve minden érdeklődőt szeretettel várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=270&Itemid=276&lang=hu

Tanulástechnika

 • Időpont: 2014.11. 28-29.
 • Részvételi díj: 24.000 Ft, mely a tanfolyami segédanyagot is tartalmazza CD formátumban
 • Rövid tájékoztató: Hatékony tanulási stratégiák, gyakorlatorientált. Szupervíziós lehetőség.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 2. igazságügyi klinikai pszichológia | 3. klinikai szakpszichológus | 4. neuropszichológia | 5. orvosi psychológia | 6. orvosi rehabilitáció (pszichiátriai) | 7. psychiátria | 8. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 9. pszichotherápia | 10. rehabilitáció
 • Kreditpont és kódszám: 30 kreditpont, SE-TK/2014.II/00359
 • Kiknek ajánljuk még: A képzésre pedagógusokat, fejlesztőpedagógusokat, pszichopedagógusokat, pszichológusokat, szociális szakembereket, valamint végzős egyetemi és főiskolai hallgatókat, illetve minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=278&Itemid=276&lang=hu

A társas kirekesztettség csökkentése és önvédelmi stratégiák gyermekek számára A „COOL-élés törvényei” szociális készség fejlesztő tréning

 • Időpont: 2014.12.05.
 • Részvételi díj: 14.000 Ft. A programhoz csoportvezetői munkafüzet vásárolható a helyszínen: 3000 Ft
 • Rövid tájékoztató: Szociális készség fejlesztő program 10-14 év közötti gyermekcsoportokkal foglakozó szakemberek számára. Interaktív, sok vizuális és játékos elem. A program elemei mind a klinikai munkában, mind az iskolai közegben jól alkalmazhatók.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 2. gyermekpszichiátria | 3. higiénikus | 4. higiénikus | 5. igazságügyi elmeorvostan | 6. igazságügyi klinikai pszichológia | 7. igazságügyi pszichiátria | 8. klinikai szakpszichológus | 9. megelőző orvostan és népegészségtan | 10. orvosi psychológia | 11. psychiátria | 12. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 13. pszichotherápia
 • Kreditpont és kódszám: 14 kreditpont, SE-TK/2014.II/00374
 • Kiknek ajánljuk még: A képzésre pszichológusokat, pedagógusokat, fejlesztőpedagógusokat, pszichopedagógusokat, szociális szakembereket, végzős egyetemi és főiskolai hallgatókat is, valamint minden érdeklődőt várunk.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=276&Itemid=276&lang=hu

A csecsemő/kisdedkori funkcionális zavarok eredete és gyógyítási lehetőségei a perinatális tudomány és a szülő/csecsemő pszichoterápia fényében

 • Időpont: 2014.12.12.
 • Részvételi díj: - orvosoknak, pszichológusoknak: 19.000 Ft, - szakdolgozóknak, érdeklődőknek: 17.000 Ft
 • Rövid tájékoztató: Új terápiás lehetőségek bemutatása, esetismertetés, esetmegbeszélő csoport.
 • Szakképesítések, melyekhez szakma szerinti kreditpontként elszámolható: 1. csecsemő és gyermekgyógyászati intenzív terápia | 2. csecsemő-gyermekgyógyászat | 3. gyermek- és ifjúságpszichiátria | 4. gyermekpszichiátria | 5. háziorvostan | 6. klinikai szakpszichológus | 7. neonatológia | 8. neuropszichológia | 9. orvosi psychológia | 10. psychiátria | 11. pszichiátriai orvosi rehabilitáció | 12. pszichotherápia
 • Kreditpont és kódszám: 16 kreditpont, SE-TK/2014.II/00384
 • Kiknek ajánljuk még: Pszichológusoknak, védőnőknek, bábáknak, csecsemőgondozóknak, általános ápolóknak, stb... - ajánljuk, akik a mindennapi munkájuk során leendő anyákkal, baba-mama párokkal, ill. családokkal foglalkoznak, és szívesen kiegészítenék meglévő tudásukat új terápiás lehetőségekkel.
 • Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon: http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=280&It mid=276&lang=hu

Üdvözlettel:

a Vadaskert Alapítvány nevében: Kisné Ricsóy Márta

Amennyiben bármilyen kérdésük van, kérem, hogy forduljanak hozzánk bizalommal az alábbi elérhetőségeken:

Kisné Ricsóy Márta Vadaskert Alapítvány,
www.vadaskertalapitvany.hu
1021 Budapest, Lipótmezei út 1-5.
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Tel: 06-1-392-14-37 (Alapítványi Iroda),
Fax: 06-1-392-14-36