• Egyesületünk ebben az évben is több szakmai programot szervez. Kérjük, ha lehetősége van, támogassa adója 1%-ával egyesületünk működését, köszönjük. Részletekért kattintson!
 • A fizioterápia a természetes gyógymódok összességét jelenti, a természet energiáit (kémiai, mechanikai, elektromos, mágneses) használja fel gyógyításra.
 • A magyarországi fürdők közül harmadikként a harkányi fürdőt szeretnénk bemutatni a honlapunkat olvasóknak.
 • Negyedikként a mezőkövesdi Zsóry Gyógy- és Strandfürdő jellegzetes „illatú” kénes termálvízét mutatjuk be.
 • Jobb gyógyulási és túlélési esélyei vannak a rendszeresen mozgó, egészséges testsúllyal élő prosztatarákos férfiaknak.
 • Illúzió vagy valóság? Varázsoljon 3D TENS útmutatót! Az izom- és idegingerlő berendezések felhasználóinak és a technológiai újdonságok iránt érdeklődőknek szeretnénk kedveskedni Kerekes Márton munkájával: a TENSEL névre hallgató alkalmazással.
Készült: 2008. november 24. hétfő

A fizioterápia lényege

A FIZIOTERÁPIA a legősibb terápiás ág, melyet a megelőzésben, gyógyításban, - az utóbbi időben - a rekreációban és a rehabilitációban egyaránt alkalmazunk. Fejlődése, az elmúlt században, erősen elmaradt a gyógyszeres, sebészeti valamint a pszichoterápia fejlődése mögött.

A fizioterápia jelentése

Víz, az élet forrása

Talán az utóbbi pár évben tapasztalható erőteljesebb fellendülés, elsősorban a technika rohamos fejlődésének, másrészt a finanszírozási rendszer változásainak köszönhetően. Vagy, talán a lassú szemléletváltozásnak köszönhető, hogy a saját bőrünkön tapasztaljuk, mennyi mindent tehetünk egészségünk megtartása - esetleg javítása-, vagy visszaszerzése érdekében?

A fizioterápia, természeti - elsősorban - fizikai energiákkal való gyógyítást jelent! Megjegyzésként csak annyit, hogy ezeket az energiákat a leggyakoribb esetben mesterségesen állítják elő pl. elektromos, fény stb...

A természetben előforduló ENERGIÁK:

 • elektromos; természetes formái (villám, elektromos halak),
 • hőenergia; természetes formái (napfény, víz stb.),
 • mechanikai; természetes formái (mozgás, mozgatás, masszázs, stb.),
 • mágneses; természetes formája (a föld mágneses tere),
 • atom; természetes formái (radioaktiv gyógyvíz, földsugárzás),
 • kémiai; természetes formái (gyógyvíz, gyógyföld).

A teljes cikk letölthető innen.